Destek : 0850 780 44 75

MEDYABİM DATACENTER

INTEL XEON HYBRID VE KURUMSAL SUNUCU

Tüm Sunucularda Sunucu Yönetim Hizmeti Dahil

Medyabim Garantisi Proaktif Yönetim Desteği 1 Yıllık Ödeyin 2 Ay Ücretsiz Kullanın

Aşağıda listelediğimiz kiralık sunucu modellerimizi ödeme onayından sonra en kısa sürede teslim ediyoruz. Tüm donanımlarımız hazır olarak kabinlerimizde yer almaktadır. Müşterilerimizden gelen talebe uygun olarak kurulum gerçekleştirilmektedir. Kiralık sunucu hizmetlerimiz hakkında detayli bilgi almak ve sıkça sorulan soruların cevaplarına göz atmak için lütfen tıklayın. Tüm kiralık sunucu fiyatlarımıza Katma Değer Vergisi (KDV) sipariş sırasında eklenecektir.

MEDYABIM INTEL XEON HYBRID KİRALIK SUNUCULAR

MODEL CPU RAM HDD RAID TRAFİK IP Sipariş (Aylık)
MHS-MB-SSD-1 SUNUCU INTEL XEON CPU 2 ÇEKİRDEK 4 GB 200 GB SSD RAID-0 1 TB / Ay 2 Adet 375 TL+kdv Sipariş Ver
MHS-MB-SSD-2 SUNUCU INTEL XEON CPU 4 ÇEKİRDEK 8 GB 400GB SSD RAID-0 2 TB / Ay 4 Adet 475 TL+kdv Sipariş Ver
MHS-MB-SSD-3 SUNUCU INTEL XEON CPU 4 ÇEKİRDEK 16 GB 600GB SSD RAID-0 5 TB / Ay 4 Adet 600 TL+kdv Sipariş Ver

MEDYABIM INTEL XEON KURUMSAL KİRALIK SUNUCULAR

MODEL CPU/Çekirdek/GHz RAM HDD RAID TRAFİK IP Sipariş (Aylık)
MBNET-MKS-SSD-1 SUNUCU INTEL XEON E3-1230v6 CPU 8 ÇEKİRDEK 16 GB 2 adet 240GB SSD RAID-1 10 TB / Ay 4 Adet 780 TL+kdv Sipariş Ver
MBNET-MKS-SSD-2 SUNUCU INTEL XEON E3-1245v6 CPU 8 ÇEKİRDEK 32 GB 2 Adet 480GB SSD RAID-1 10 TB / Ay 4 Adet 1390 TL+kdv Sipariş Ver
MBNET-MKS-SSD-3 SUNUCU INTEL XEON E5-1620v3 CPU 16 ÇEKİRDEK 48 GB 2 Adet 480GB SSD RAID-1 10 TB / Ay 6 Adet 1975 TL+kdv Sipariş Ver
MBNET-MKS-SSD-4 SUNUCU INTEL XEON E5-2620v4 2 adet CPU 32 ÇEKİRDEK 64 GB 4 Adet 480GB SSD RAID-10 10 TB / Ay 10 Adet 3250 TL+kdv Sipariş Ver

Kiralık Sunucu Hizmetlerimiz Hakkında:

Medyabim olarak Linux işletim sistemine sahip kiralık sunucular üzerine 10 yıldan fazla bir tecrubemiz bulunmaktadır ve faal olarak 2003 yılından beri DirectAdmin kullanarak web kontrol paneli hizmetleri sunmaktayız. Firmamız Türkiyede DirectAdmin markasının tescilli sahibidir.

Proaktif Yönetim Desteği

Proaktif nedir? Beklenen, olası bir zorluk durumunda mücadele etmeye hazır olmak demektir. Bu yaklaşımdan yola çıkarak tüm sunucularımızı yapılandırırken herhangi bir veri kaybı yaşanmaması için önlememizi alarak proaktif sunucu yönetim desteğini sağlamaktayız.

Medyabim Datacenter Türkiye Merkezli kendimize ait sunucu donanımı ile hizmet vermekteyiz. Kiralık sunucu hizmetlerimizin talebinize göre Türkiye veya Yurtdışı seçebilirsiniz. Sebebi yüksek hat kapasitesinin yanısıra, %99.9 Uptime garantisi ile birlikte en uygun "gerçek" sunucu donanım altyapısını hızlı bir şekilde müşterilerimize sunmaktır.

Hizmet vermekte olduğumuz veri merkezimizde kullandığımız ana internet bağlantılarında özellikle Türkiyeden ve Dünyadan hızlı erişim sağlanabilmesi için Türk Telekom ve Avrupa çıkış hatları ile direkt bağlantısı olan hizmet sağlayıcılar tercih edilmiştir. Bu sayede Türkiyede ve Dünyadan çeşitli internet bağlantısından faydalanan kullanıcılar için en yüksek erişim hızları sağlamak amaç edinilmiştir.
Veri Merkezimizin direkt olarak bağlı bulunduğu ana internet servis sağlayıcıları şu şekildedir:
Türk Telekom
Superonline
Level3, Tinet, Lambdanet, Cogent Communications, AMS-IX, ECIX Duesseldorf
Toplam hat çıkış kapasitesi: 50000 Mbit (50 Gbit/Sn)

Kiralık sunucu hizmetlerimizden faydalanan müşterilerimiz 7/24 kendi hat trafik durumlarını izleyebilecekleri network yönetim paneline girebilmektedirler.
Veri Merkezimiz içinde kullanılan network donanımlarında gelişmiş Foundry Networks ve HP Procurve ürünleri tercih edilmiştir.

DirectAdmin web sunucularının yönetimi kolaylaştırmak için geliştirilmiş, tamamen web tabanlı olarak çalışan, kullanışlı grafik arayüze sahip bir web hosting kontrol panelidir. DirectAdmin hakkında daha fazla bilgiye www.directadmin.com adresindeki resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.
Canlı DirectAdmin panel demolarına ise buradaki adresden göz atabilirsiniz.

DirectAdmin web kontrol paneli kurulu sunucular ile uzun yıllardır çalışarak sahip olduğumuz tecrübemiz sayesinde tüm kurulum ve ince ayar prosedürünü neredeyse tamamen otomatik hale getirdik.

DirectAdmin kurulu bir sunucuyu yayına hazırlarken sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapıyoruz:

1- Centos 8.x Linux işletim sisteminin son sürümünü yüklüyoruz.Eğer kurulum yapılacak donanım 64 Bit desteği sunuyorsa özellikle tercihimiz 64 Bit olmaktadır.
2- Selinux özelliği ve Centos ile birlikte gelen ön tanımlı firewall ayarları devre dışı bırakılmaktadır.Bunların yerine daha sonra kendi firewall ve güvenlik yapılandırmamızı yüklemekteyiz.
3- Kurulum için gerekli ek kurulum depoları sisteme tanımlanır.
4- Centos işletim sistemi en son güvenlik ve güncelleme paketleri uygulanarak güncellenir.
5- DirectAdmin tarafından kullanılacak sistem ip adresi girilerek lisans tanımlamaları gerçekleştirilir.
6- Kendi tecrubelerimize dayanarak geliştirdiğimiz kurulum ön ayarları tamamlanarak DirectAdmin kurulumuna başlanır.
Kurulum uygulaması en güvenli ve sağlam şekilde çalışacak DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirir.Kurulum esnasında sistemde çalışacak uygulamalar eksiksiz bir şekilde sisteme yüklenir. Kurulan uygulamalardan bazıları: Apache 2.2.x web sunucusu, PHP 7.x uygulama dili, MySQL 5.x veritabanı yazılımı, Webmail uygulamaları, vs.
7- DirectAdmin paneli ve gerekli uygulamaların kurulumunun tamamlanmasından sonra spamassassin uygulaması kurulur ve yapılandırılır.
8- APF APF firewall kurulumu yapılarak ön tanımlı güvenlik güncelleştirmeleri ve ince ayarları sisteme yüklenir.
9- MySQL konfigurasyonu optimize edilir.
10- CLAMAV antivirus sistemi kurulumu yapılarak tüm gelen/giden postaların virüs taramasından geçirilmesi için ayarlanır.
11- ProFTPD ftp sunucusu için Clamav antivirüs desteği aktif hale getirilerek, sunucuya ftp ile yüklenen tüm dosyaların virus taramasından geçirilmesi sağlanır.Iframe ve PHP Shell viruslerine karşi %100 koruma sağlar.
12- Son Ayarlar: Ön tanımlı gelen Exim mail sunucusu yapılandırma dosyası SpamBlocker sistemi aktif hale getirilecek şekilde düzenlenir.Bu sayede spam mail trafiği daha sunucuya girmeden %90 başarı oranı ile engellenmiş olur.
13- Sunucuya eklenecek domainler için mail gönderme limiti tanımlamaları yapılır.
14- Roundcube webmail sistemi uygulaması sunucuda ön tanımlı hale getirilir.
15- Çok Detaylı sistem istatistikleri için MRTG uygulaması yüklenir ve düzenlenir.
16- DirectAdmin web kontrol paneline giriş yapılarak PHP safe mode ayarları , oturum süre aşımı ayarları, ön tanımlı isim sunucu/nameserver ayarları, yedekleme ayarları, ve eğer gerekiyorsa MuliServer ayarları gerçekleştirilir.
17- Son olarak sistem ince ayarları uygulanır. Ör: sistemde otomatik çalışan servisler, dosya izinleri vs.
18- Giriş bilgilerinin size teslim edilmesi ile son bulmaktadır yapılan işlemler

CPU
INTEL XEON CPU 2 ÇEKİRDEK
RAM
4 GB
HDD
200 GB SSD
RAID
RAID-0
TRAFİK
1 TB / Ay
IP
2 Adet

CPU
INTEL XEON CPU 4 ÇEKİRDEK
RAM
8 GB
HDD
400 GB SSD
RAID
RAID-0
TRAFİK
2 TB / Ay
IP
4 Adet

CPU
INTEL XEON CPU 4 ÇEKİRDEK
RAM
16 GB
HDD
600 GB SSD
RAID
RAID-0
TRAFİK
5 TB / Ay
IP
4 Adet

CPU
CPU: INTEL XEON E3-1230v6 CPU 8 Çekirdek
RAM
16 GB
HDD
2 Adet 240 GB SSD Disk
RAID
RAID-1
TRAFİK
10 TB / Ay
IP
4 Adet

CPU
CPU: INTEL XEON E3-1245v6 CPU 8 Çekirdek
RAM
32 GB
HDD
2 Adet 480 GB SSD Disk
RAID
RAID-1
TRAFİK
10 TB / Ay
IP
4 Adet

CPU
CPU: INTEL XEON E5-1620v3 CPU 16 Çekirdek
RAM
48 GB
HDD
2 Adet 480 GB SSD Disk
RAID
RAID-1
TRAFİK
10 TB / Ay
IP
6 Adet

CPU
CPU: INTEL XEON E5-2620v4 2 Adet CPU 32 Çekirdek
RAM
64 GB
HDD
4 Adet 480 GB SSD Disk
RAID
RAID-10
TRAFİK
10 TB / Ay
IP
10 Adet

İletişim/Destek :

Kiralık sunucu hizmetlerimizden faydalandığınızda mesai saatleri içerisinde sabah 09:00 akşam 18:00 saatleri arasında telefon ile destek alabilir, bunun haricindeki zamanlarda ise 24/7 çalışan destek sistemimiz üzerinden bize ticket ve mail ile ulaşabilirsiniz.

Ödemeler:

Ödemelerinizi kredi kartı veya banka havalesi kullanarak yapabilirsiniz. Tüm ödemeleriniz firmamız tarafından faturalandırılmakta ve posta yolu ile faturalarınız size en kısa süre içerisinde adresinize ulaştırılmaktadır.

Kampanyalarımızdan anında haberdar olmak istiyorsanız, bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.